Pojemnik na kiełki.

Piękna tegoroczna jesień opuszcza nas i to szybkimi krokami. Co prawda w spiżarniach ciągle są jeszcze warzywa i owoce z domowego ogródka to warto pomyśleć o wzmocnieniu naszego organizmu witaminami w postaci kiełków.
Na temat właściwości kiełków napiszę w innym wpisie, dzisiaj przedstawię sposób na moim zdaniem najlepszy pojemnik do produkcji kiełków.
Próbowałem wielu sposobów od różnych kiełkownic do zwykłych słoików przykrytych gazą.
Piętrowe kiełkownice mają swoje zalety jednak jak dla mnie na 3 poziomy nawet różnych kiełków to dużo, poza tym nie wydają mi się one estetyczne w kuchni. Nie są też łatwe w utrzymaniu czystości.
Słoiczki przykryte gazą zajmują miej miejsca i łatwo je gdzieś „ukryć” w kuchni. Gaza jednak z czasem robi się brzydka i z pewnością nie jest to najhigieniczniejsza opcja.
Dlatego przedstawię wam sposób, który wymyśliłem w tym roku.
Do zrobienia naczynia na kiełki potrzebujemy:
– słoiczek z nakrętką i dekielkiem,
– siatkę ścierną,
– nożyczki.

Etap I

Zaopatrujemy się w niezbędne składniki Ważne jest aby kupić słoiczek z zakrętką, która będzie składała się z dekielka i nakrętki.  W sklepie budowlanym kupujemy siatkę ścierną do gładzi najlepiej gr. 120.
Gr. oznacza granulację, czyli wielkość dziurek. Dostępne są także mniejsze i większe granulacje, jednak ta jest najlepsza.

                                                      

     Etap II

Wyciągamy dekielek i wycinamy jego kształt z siatki ściernej. Pamiętajmy, żeby przyłożyć dekielek jak najbliżej krawędzi siatki. Nie musimy odrysowywać kształtu dekielek idealnie posłuży nam jako forma, wzdłuż której wycinamy naszą siatkę.
Wsypujemy do słoiczka kiełki tak aby przykryły jego dno. Zamiast dekielka na słoiczek nakładamy wyciętą siatkę i zakręcamy nakrętką.

Etap III

Jesteśmy gotowi. Możemy rozpocząć własną hodowlę kiełków, ale o tym jak hodować kiełki oraz dlaczego warto je spożywać napiszę w kolejnych postach.

SMACZNEGO!!!

Dodaj komentarz